fbpx
Київ, Україна, Ярославів Вал 17А, офіс 100А-а
+38 (097) 000 66 57 info@emsider.ua
Ми в соціальних мережах : )
Головна Без рубрики Як зберегти і розвивати бізнес під час війни?

Як зберегти і розвивати бізнес під час війни?

Перший шок від війни минув, життя в новій реальності продовжується. Без сумнівів, перше питання, яке постало перед українським малим і середнім бізнесом — як допомогти армії. Зараз, коли кожен робить максимум можливого для допомоги як нашим захисникам, так і постраждалим від російської окупації цивільним, багато хто задумується щодо подальшої долі свого бізнесу, роботи, сфери діяльності в цілому.

Галузь маркетингу і реклами радикально постраждала від війни буквально з першого дня. Можна стверджувати, що у багатьох агенцій життя просто зупинилося 24 лютого. Реклама споживчих товарів, гаджетів, послуг стала непотрібною в одну мить. Тож питання — як знайти нові можливості для бізнесу під час війни? — постало вкрай гостро. Адже треба заробляти, утримувати сім’ї, підтримувати армію та економіку країни і наповнювати податками державний бюджет.

На початку третього місяця війни ми бачимо, що SMM і таргетована реклама в соцмережах все ж існують, хоча і в зовсім іншому вигляді, ніж до війни. Реклама одягу і споживчих товарів, прикрашених українською символікою і патріотичними принтами, широко розповсюджена, і попит на такі речі чималий. Також заходить реклама доставки певних продуктів від місцевих виробників і непродовольчих товарів, що входять до переліку першочергових щоденних потреб (ліки, одяг, косметика, господарські товари тощо.

IT-бізнес, спрямований на іноземного споживача, постраждав під час війни найменше. Клієнти зі США, Європи продовжують надавати замовлення і сплачувати послуги. Окрема перевага в тому, що виконувати роботи IT-бізнес може віддалено, з будь-якої точки, аби був інтернет. Тож багато з внутрішньо переміщених осіб продовжують працювати за IT-спеціальностями.

Практично не втратили роботу веб-дизайнери, графічні дизайнери, орієнтовані на іноземних замовників. А відсоток закордонних замовників був дуже значний для таких спеціалістів і до війни: зокрема, розробка сайтів українськими фахівцями високо цінується на Заході за високу технічну якість і неабияку креативність наших професіоналів.

Бізнес під час війни: які напрямки реально розвивати?

Ukraine

Навіть протягом дії воєнного стану можна і потрібно гнучко реагувати на нові реалії. Важливо не сидіти склавши руки і шукати нових застосувань своїм діловим якостям і професійним талантам, активно включатися в відродження економіки країни, створювати стартапи, на які, до речі, невдовзі ми побачимо пільгові умови кредитування, закордонні гранти від наших країн партнерів та інші нові можливості.

Де, в якій сфері економіки можливо заробити гроші під час війни: проаналізуємо тенденції

  • Відмічаємо глобальний зсув в бік гуманітарної сфери. Перш за все, це виробництво базових продуктів харчування. Аграрний сектор та переробка — ось на чому тримається життєзабезпечення в складні часи. Особливо актуальним є виробництво дешевих харчів: основний набір простих продуктів щоденного вжитку.
  • Торгівля також поступово набирає обертів, бо вироблену продукцію необхідно доставити до споживача. Навіть попри те, що асортимент найбільш затребуваних споживчих товарів суттєво скоротився і змінився. В час війни роздрібна торгівля продуктами харчування є критичною інфраструктурою.
  • Сфера громадського харчування змінюється в сторону саме забезпечення потреб людей в готовій їжі за доступною ціною. За можливості організації доставки в певному місті — на цю послугу також є попит.
  • Логістика — ще одна критична сфера, без якої складно уявити життя великого міста. Оскільки кількість складів, промислових об’єктів, що повністю або частково зруйновані внаслідок бомбардування в певних районах є дуже значною, бізнес опікується перенесенням своїх точок в інші, безпечні місця, придатні для використання.
  • Ще один напрямок, де можна знайти роботу, створити стартап і розпочати заробляти гроші під час війни — створення логістично-розподільчих терміналів, налагодження роботи логістичних хабів, спрямованих на відновлення зруйнованих війною економічних зв’язків і розбудову нових ланцюжків постачання товарів (продовольчих у першу чергу), матеріалів (будівельних, сировинних), як для населення, так і для дрібного бізнесу.
  • Гуманітарна сфера та будівництво: це те, що стане першочергово затребуваним на територіях, що повертаються до мирного життя. Якщо є можливість і людський ресурс для організації такого роду бізнесу — варто зосередити зусилля саме тут.

Як знайти роботу під час війни?

Поки ще зарано очікувати, що колишній ринок інтернет-маркетингу швидко відновиться в Україні, тож багатьом, зайнятим раніше в цьому секторі, зміни напрямків діяльності не уникнути.

Для спеціалістів в сфері інтернет маркетингу, реклами найкращим рішенням є орієнтація на віддалену роботу на закордонних замовників. Українські агенції стали ще більш активно пропонувати свої маркетингові послуги на ринок США, Європи та навіть Азії. В першу чергу йде переорієнтація на англомовний сегмент (зокрема, SEO на англомовний ринок дуже затребуване), а також активізується попит на спеціалістів зі знанням польської, іспанської, німецької мови, східних мов.

Шукати партнерів та клієнтів за кордоном — це реальний вихід для власників бізнесу, можливість зберегти персонал і навіть певною мірою — поштовх до розвитку, до освоєння нових ринків. Потенціал є, адже українські маркетингові агентства можуть запропонувати конкурентну ціну. Головна умова — знання іноземних мов, специфіки і законодавства країн, з якими починаєте налаштовувати співпрацю. І бажання бути успішним, розвиватися, не скорюватися під гнітом скрутних обставин життя.

Другие материалы

SMM для ресторанного бизнеса EmsiderSMM для ресторанного бізнесу
Яндекс заменил ТИц на ИКСЯндекс замінив “ТИц” на “ИКС”
Что такое уровень вложенности | EmsiderЩо таке рівень вкладеності сторінки і як він впливає на SEO-просування
Белое, серое, черное SEOБіле, сіре, чорне SEO: 50 відтінків пошукової оптимізації
Длина тега title | Emsider SEO BlogДовжина title та його зміст – роль в SEO-оптимізації
SEO ГемблінгЯк просувати онлайн гемблінг ресурси в пошуковій видачі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваша заявка вiдправлена. Наш менеджер скоро з вами звя'жеться