fbpx
Київ, Україна, Ярославів Вал 17А, офіс 100А-а
+38 (097) 000 66 57 info@emsider.ua
Ми в соціальних мережах : )
Головна Без рубрики Довжина title та його зміст – роль в SEO-оптимізації

Довжина title та його зміст – роль в SEO-оптимізації

Довжина метатегу title (тайтл) – має бути в межах 70-80 символів, або 10-12 слів, сформованих у змістовне речення з використанням ключових фраз. З title пошукові системи формують заголовок сніпета, який користувач бачить в пошуковій видачі і на основі якого він приймає рішення щодо переходу за посиланням на дану веб-сторінку.

Title в сниппете Emsider

Займаючись SEO-оптимізацією сайту, слід ретельно опрацювати всі фактори ранжування, аби досягти максимальної релевантності кожної веб-сторінки під пошукові запити потенційних клієнтів.

Одним з таких факторів є метатег title. Він такий важливий, насамперед, тому, що з нього пошукові системи формують заголовок сніпету – опису веб-сторінки, яку користувач побачить у видачі пошукової системи.

Правильно сформований title позитивно впливає на ранжування сторінки. Погано прописаний метатег title може звести на нівець решту зусиль з SEO-оптимізації.

Пошукові системи задають певний ліміт на довжину метатегів

Мінімальна довжина Title в Google і Yandex раніше складала 30, зараз вже 45 символів. Чому не менше? Бо такий короткий тег вкрай неінформативний.

 

Сниппет в Яндекс
Сніпет в Яндекс

Наприклад: ось є два запити користувачів: високочастотний – «купити ліжко», і середньочастотний – «купити дерев’яне ліжко в Києві». Незалежно від того, який з цих двох варіантів користувач забив у рядок пошуку, він шукає цілком конкретний товар – до прикладу, двоспальне дерев’яне ліжко кольору бук чи подібного відтінку. Інтернет-магазини пропонують безліч різних ліжок, на кожну модель створюється окрема веб-сторінка зі своїм унікальним title. І чим детальнішим буде опис тайтл, тим швидше і точніше користувач знайде саме те, що він шукає. На сторінку з title «купити односпальне металеве ліжко в Києві» цей користувач не буде витрачати свій час – це не його мета.

Пошукові системи – і Google, і Яндекс – звісно ж, враховують таку поведінку користувачів і тому дозволили збільшити довжину метатегів, щоб з першого рядка сніпета користувач отримував максимально деталізований, і при тому компактний опис сторінки.

 

Максимально допустима довжина Title

Раніше вона складала 55-60 знаків без пробілів, тепер стала в межах 70-80 символів, а це в середньому на 2-4 слова більше.

Google logo | EmsiderСкоріше, визначальним є навіть не кількість символів, а кількість слів. Якщо Title складатиметься більш ніж з 12 слів, то 13-е, 14-е, 15-е слова можуть бути відрізані пошуковим роботом і користувач їх не побачить. Хоча, з іншого боку, навіть якщо частина занадто довгого метатегу буде прихована від користувача у видачі, пошукова система все одно врахує її вагу при ранжуванні.

Довжина title в десктопній і мобільній видачі має відмінності

Title в мобильной выдаче Google | Emsider
Як виглядає сніпет в мобільній версії Google

В мобільній видачі довжина title збільшилась до 78 символів. В десктопній – до 70-71, хоча екран комп’ютера набагато більший за екран смартфона. Ось такий парадокс. Беріть це до уваги, якщо добре собі уявляєте, хто є потенційним відвідувачем вашої веб-сторінки і з якого пристрою він переважно буде її шукати.

Зміст title. Основні рекомендації

Підсумовуючи вищесказане, можемо порадити: в title слід винести найбільш високочастотні запити, що відповідають вашій сторінці, і сформувати з них одну або дві місткі, конкретні, логічні фрази, загалом 6-10, максимум 12 слів. Приклад: «Заправка картриджів на Лівому березі Києва | Замовити заправку лазерного принтера».

Технічні рекомендації пошукових систем наголошують: title має бути унікальним для кожної веб-сторінки. Бо інакше втрачається сенс його існування. Навіть якщо сторінки вашого сайту схожі між собою – наприклад, на них розміщені однотипні товари – то title для кожної з них все одно має бути іншим.

Підіб’ємо підсумки

Оптимальний розмір метатегу title має бути 70-80 символів. Або до 12 слів. Радимо дотримуватись цих умов, принаймні сьогодні, а майбутньому все може швидко змінитись. І пам’ятайте – «стислість – сестра таланту» – золоте правило складання заголовку title.

Другие материалы

SEO с гарантией | EmsiderГарантія SEO результату, або нотатки SEO-шника-практика
SEO нового сайта | EmsiderSEO з нуля: особливості просування молодого сайту
Белое, серое, черное SEOБіле, сіре, чорне SEO: 50 відтінків пошукової оптимізації
IGTV | EmsiderНова ідея для бізнесу: просування відео в IGTV
SEO ГемблінгЯк просувати онлайн гемблінг ресурси в пошуковій видачі
українські символиСаме час перекласти російськомовний сайт українською мовою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ваша заявка вiдправлена. Наш менеджер скоро з вами звя'жеться